LUMAR

30 lat historii

O NAS

Lokalnie produkowane, globalnie doceniane

Jesteśmy polskim producentem słodyczy, specjalizującym się w produkcji pralin waflowych, ciastek, maślanych rurek waflowych, wafli formowanych oraz wyrobów w płatkach czekoladowych. Słodycze LUMAR wytwarzane są z mąki o sprawdzonej jakości oraz wysokiej jakości cukru i oleju rzepakowego, produkowanych i przetwarzanych w regionie oraz z surowców renomowanych światowych dostawców.

 

Byczyna 1992
Początek
Firma LUMAR powstała w 1992 r. w Byczynie jako mała rodzinna manufaktura słodyczy. W kolejnych latach, w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku, prowadziliśmy rozbudowę naszego zakładu.
Byczyna 1992
1998 - 2010
Rozwój
W latach 1998 - 2010 powstały nowe hale produkcyjne i magazynowe. W ostatniej dekadzie naszym priorytetem była modernizacja parku maszynowego. W szczególności dążyliśmy do zautomatyzowania procesów technologicznych i stworzenia zamkniętego obiegu surowca, aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia żywności.
1998 - 2010
2010 - 2020
Lokalnie produkowane, globalnie doceniane
W ciągu trzech dziesięcioleci, dzięki naszej konsekwencji i ciągłym innowacjom, rozwinęliśmy się w przedsiębiorstwo dysponujące nowoczesnym parkiem maszynowym i wykwalifikowaną kadrą pracowników. Stopniowe zwiększanie mocy produkcyjnych i zaangażowany zespół pozwoliły nam realizować coraz większe i ambitniejsze projekty, także w ramach międzynarodowych kontraktów.
2010 - 2020
Obecnie
Lokalnie produkowane, globalnie doceniane
Dziś nasze portfolio produktowe to szeroka gama smakowa wafli i ciastek, cukierków w czekoladzie, pralin waflowych i maślanych rurek waflowych. Receptury oparte na surowcach o rzetelnie sprawdzanej jakości, wysoka ocena właściwości organoleptycznych oraz wieloletnie doświadczenie produkcyjne, gwarantują najwyższą jakość naszych słodyczy. Potwierdzają to pozytywne opinie zadowolonych konsumentów, nagrody jakie otrzymujemy oraz zaufanie naszych partnerów, zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Obecnie

NASZA MISJA I WIZJA

Chcemy wyprzedzać oczekiwania naszych klientów

Do pracy nad kolejnymi projektami inspirują nas klienci. Ich wymagania, te oczywiste, jak i jeszcze nie do końca wyrażone – będące w sferze „przyjemnych słodkich marzeń”, to siła napędowa naszej firmy.

Dokładamy wszelkich starań, aby stale się rozwijać i wprowadzać innowacje. Obserwujemy trendy na rynku słodyczy, szukamy rozwiązań w zakresie nowych receptur, technologii oraz form podania i pakowania, bo chcemy nie tylko spełniać, ale i wyprzedzać oczekiwania naszych klientów.

Pozostajemy przy tym wierni naszym wartościom, które towarzyszyły nam od początku istnienia przedsiębiorstwa:

Zapewnienie „zdrowszej alternatywy”

W naszych projektach technologicznych kierujemy się zasadą „zdrowszej alternatywy” dla danego produktu. Tworząc słodycze, dbamy o to, aby nie tylko spełniały wymagania organoleptyczne, ale także wyróżniały się składem. Przykładamy wagę do poszukiwania naturalnych składników, które mogą zastępować składniki masowo używane na rynku słodyczy. Receptury opieramy na tłuszczach roślinnych pozbawionych szkodliwych izomerów trans. A tam, gdzie jest to możliwe, zastępujemy tłuszcze roślinne prawdziwym masłem. Stale poszerzamy asortyment, w którym zamiast syntetycznych aromatów i barwników, używamy ich naturalnych odpowiedników: koncentratów roślinnych i suszonych owoców. Nasze produkty są źródłem energii, białka, witamin i mikroelementów pochodzących z natury: mleka, orzeszków arachidowych, wiórek kokosowych oraz kakao.

 

Dbałość o bezpieczeństwo pracy

W LUMAR przywiązujemy szczególną wagę do zapewnienia godnych i bezpiecznych warunków pracy dla wszystkich naszych pracowników. Jest to wpisane w nasze DNA. Nasze rodzinne korzenie sprawiają, że czujemy się mocno związani z lokalną społecznością i dążymy do bycia atrakcyjnym miejscem pracy w regionie. Wysiłki, których nie szczędzimy, aby poprawiać warunki pracy i stale usprawniać procesy (także dla bardziej efektywnej komunikacji w naszym zespole międzynarodowym), zostały wielokrotnie docenione, m.in. w ogólnopolskim prestiżowym konkursie Państwowej Inspekcji Pracy: Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej.

Budowanie partnerskich relacji

W LUMAR przywiązujemy szczególną wagę do otwartego dialogu z partnerami, kontrahentami i klientami. Relacje budujemy na szacunku i profesjonalizmie. Dzięki temu nasi klienci współpracują z nami od wielu lat. Dążymy do efektywnej komunikacji na każdym etapie współpracy. Staramy się zrozumieć potrzeby i podchodzić elastycznie do oczekiwań, czy to w zakresie asortymentu, sposobów pakowania, logistyki, czy warunków handlowych. Słuchamy i wyciągamy wnioski, aby wspólnie budować wartość na długie lata.

Nasza misja i wartości

Nasze certyfikacje i standardy jakości

Przestrzegamy polskich i europejskich norm produkcji żywności. Już od 2003 r. pracujemy zgodnie ze zintegrowanym systemem zarządzania jakością i zapewnienia bezpieczeństwa żywności HACCP.

Politykę jakości firmy opieramy o wymogi standardów BRC (British Retail Consortium) oraz IFS (International Food Standard). Doskonalenie skuteczności systemów zarządzania jakością, już od prawie 20 lat, jest potwierdzane przez jednostkę certyfikującą Lloyd’s Register Quality Assurance. Wyniki audytów to satysfakcja nie tylko dla nas, ale również gwarancja dla naszych klientów, że produkcja słodyczy odbywa się z zapewnieniem jakości i bezpieczeństwa żywności.